CRB CLINIC ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Бруксизм - Спазм жувальних м'язів

Ліцензія МОЗ України АТ №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування бруксизму

А також підвищеної стирання зубів
Неймовірна знижка 37%
✅ На коронки та вініри
✅ На будь-які стоматологічні роботи
✅ На відбілювання зубів та проф. гігієну
✅ На роз'єднувальні та захисні капи
✅ На будь-який протокол лікування ортопедичних захворювань

Увага! Тільки 25 та 26 листопада продаж акційних сертифікатів без строку дії!
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
CRB clinic

Що таке бруксизм?

Бруксизм - це стан, при якому жувальні м'язи мимоволі стискаються. При цьому міцно стуляються щелепи, зуби, напружуються багато м'язів обличчя.
Найчастіше щелепи стискаються вночі, під час сну, викликаючи скрегіт зубами. При цьому в більшості випадків людина про бруксизм не знає, доки не з'являються додаткові симптоми: стертість зубів, біль у щелепі і т.д.
Масетер

Симптоми бруксизму

Відчуття стискання щелеп, напруга м'язів обличчя
Збільшення нижньої частини обличчя за рахунок збільшення жувальних м'язів
Скрегіт зубами вночі, вдень - передні зуби можуть ударятися один об одного
Сколи, тріщини емалі, клиноподібні
дефекти
Стирання зубів, зменшення висоти прикусу
Біль у щелепі, в області вуха
Сценарій розвитку захворювання
Бруксизм – це не безневинне захворювання. За відсутності лікування прогноз несприятливий.
1. Первинний спазм жувальних м'язів
Запускним механізмом хвороби можуть бути різні події: стрес, психічна напруженість, переохолодження, видалення зуба, інші стоматологічні втручання.
2. Стирання зубів
Спазм жувальних м'язів призводить до занадто сильного змикання щелеп, особливо вночі. При русі зубами відбувається їхнє прискорене стирання.
3. Через стертість зубів спазм посилюється
Одне з правил організму – рот завжди має бути закритий. Це забезпечується на рефлекторному рівні. І якщо при нормальній висоті зубів для закривання рота було необхідне певне зусилля, то при зменшенні висоти зубів зусилля має бути більшим. Жувальний м'яз ще більше скорочується і смазмується, більше притягуючи нижню щелепу до верхньої.
Процес йде по колу: зуби стираються, щелепа притягується більше, зуби стираються більше і т.д.
4. Зміна прикусу та стоматологічні проблеми
Насамперед змінюється висота зубного ряду та висота прикусу. По-друге, знижується функціональність зубів: різці стають менш гострими, а жувальні зуби менш рельєфними. Жувальна функція порушується. Людина вимушено жує інакше, часто навіть не помічаючи цього.
З'являються суперконтакти - надмірне навантаження на певні ділянки зубів, що призводить до деформації зубів, появи клиноподібних дефектів, сколів, випадіння пломб.
Саме стирання призводить до витончення емалі, оголення дентину, підвищення чутливості зубів.
5. Розвиток дисфункції СНЩС
Після зміни жувальної функції починають страждати скронево-нижньощелепні суглоби. Зміна навантаження на щелепні суглоби призводить до зміни у їх роботі. Може виникнути скрип, хрускіт, біль у суглобі. Може виникнути обмеження при відкритті рота, ступінчастість або асиметрія при відкритті рота.
Зовнішньою ознакою дисфукції є асиметрія обличчя, яка виникає через несиметричний тонус м'язів обличчя (опущений куточок рота, ока, зморшки більш виражені з одного боку).

Нерідко буває і зворотне: спочатку виникає дисфункція СНЩС, яка викликає спазм жувальних м'язів та початок бруксизму.
6. Зміна зовнішності
Через спазм жувальні м'язи сильно збільшуються в обсязі, надаючи обличчю більш квадратну форму. Нижня частина обличчя стає більш масивною.
Спазми м'язів обличчя призводять до появи зморшок/заломів. Зменшення висоти прикусу – до витягування підборіддя.
7. Циклічне посилення всіх проблем
Все в організмі пов'язане. Одна проблема викликає іншу. З кожним новим витком ситуація дедалі більше погіршується. Часто людина не пов'язує проблеми з бруксизмом і не може зрозуміти, чому псуються зуби, болить голова, шия тощо.

Які причини бруксизму?

Причини спазму масеторів умовно поділяють на 4 категорії:
1. Психологічне напруження


Це може бути стрес через проблеми на роботі, в особистому житті, тривогу, напруження через велику відповідальність (у керівників, власників бізнесу), надмірні розумові навантаження в період навчання, роботи.
2. Стоматологічні втручання


Навіть мінімальна зміна висоти прикусу, тягне за собою рефлекторне підтягування нижньої щелепи за рахунок стиснення масеторів. Запускним механізмом може бути видалення зуба, неправильна висота коронки, неправильна висота пломби/реставрації та ін.
3. Апное, хропіння, нічне порушення дихання

Утруднення дихання уві сні може призвести до рефлекторного сну з відкритим ротом. Довге положення щелепи у відкритому стані викликає спазм жувальних м'язів.
4. Зовнішні чинники/
нестабільність шийних хребців

М'язи можуть спазмуватися внаслідок переохолодження, травми, удару. Захворювання шийного відділу хребта
може призводити до порушення роботи щелепного суглоба та спазму м'язів.

Найнебезпечніший симптом бруксизму - підвищене стирання зубів

Жувальні м'язи (масетери) – це найсильніші м'язи в тілі людини. Навантаження, яке впливає на зуби при спазмі масетера - у кілька десятків разів більше за норму.
Стертость зубов
Перша ознака стирання - відсутність гострого краю різців та іклів. Краї стають плоскішими. Також можна побачити відсутність малюнка на жувальних зубах. Поступово емаль на жувальній поверхні стирається повністю, оголюється дентин.

Стерті частини зуба можна відновити з допомогою накладок чи коронок, залежно від ступеню стертості. Крім того, необхідно відновлювати правильну роботу щелепних суглобів і м'язово-зв'язувального апарату. Нажаль, цей процес довгий і витратний, тому лікувати бруксизм необхідно починати якнайшвидше.

Зміна зовнішності при бруксизмі

Збільшення жувальних м'язів
При постійному напруженні жувальні м'язи (масетери) збільшуються в обсязі. Обличчя стає більш квадрадним, а нижня щелепа – масивною.
Поява зморшок/заломів
При спазмі м'язів обличчя утворюються заломи та зморшки. Порушується кровообіг, лімфовідтік, що додатково негативно впливає на стан шкіри. Зміна форми обличчя супроводжується появою "брильок".
Висунуте підборіддя
Втрата висоти прикусу веде до появи висунутого підборіддя, як у літніх людей. Це змінює форму обличчя і сприяє появі зморшок.
CRB clinic

Лікування бруксизму

Звільнення від неприємних симптомів,
відновлення висоти прикусу
Консультації за телефоном:
044 580 40 04

Захисна капа для зубів

Захист зубів від стирання при бруксизмі – це завдання номер один. Тому насамперед пацієнту призначається захисна нічна капа. Якщо стискання щелеп проявляється і вдень, необхідно одягати капу і вдень.

Капа виготовляється індивідуально, вона повністю повторює малюнок зубів, тому не заважає і не відчувається під час сну.
Після забезпечення захисту зубів від стирання можна проводити діагностичні та лікувальні заходи.
Защитная капа при бруксизме

Лікування бруксизму

Повний протокол лікування включає усунення м'язового спазму та подальше відновлення висоти прикусу
Консультація стоматолога-ортопеда
На консультації лікар за симптомами та станом жувальних м'язів підтвердить або спростує наявність бруксизму. Однією із завдань є визначення причини захворювання (стрес, втрата зубів, апное, травма тощо). Виявлення першопричини важливе для її усунення та запобігання рецидивам.
На консультації стоматолог докладно розповість про стан проблеми на сьогодні та можливі варіанти лікування.
Якщо діагноз "бруксизм" підтверджено, призначається захисна нічна капа.

Комплексна діагностика
Диагностика включает дополнительные исследования.

Діагностика включає додаткові дослідження.

При бруксизмі обов'язково проводиться 3D-сканування зубів. З його допомогою ми отримуємо цифровий відбиток зубів та виготовляємо індивідуальну захисну капу.
Крім того, цифровий відбиток дає дуже багато інформації про поточний стан зубів: наявність стертості, суперконтактів, стан та висоту прикусу тощо.

Діагностика СНЩС та м'язів обличчя дозволяє визначити, які м'язи спазмовані, де є нерівномірний тонус. Також перевіряється стан щелепних суглобів, визначається наявність/відсутність дисфункції СНЩС. Таким чином ми з'ясовуємо, наскільки далеко просунулася проблема, чи торкнулися вона щелепних суглобів.

Додатково проводиться пародантальний скринінг та діагностика терапевтичних проблем (карієс, пульпіт, періодонтит тощо). Ця інформація необхідна для складання правильного плану лікування.
Виготовлення захисної капи
Захисна капа запобігає подальшому стиранню зубів. Капа виготовляється індивідуально на основі цифрового відбитку зубів. Термін виготовлення – 1 день.
Капа надягає на ніч, щоб захистити зуби під час сну, коли людина не контролює стискання щелеп.
Консиліум та презентація
Щоб вибрати оптимальну тактику лікування та усунення наслідків бруксизму, ми проводимо консиліум. У консиліумі беруть участь кілька лікарів клініки, що дозволяє врахувати думку кількох фахівців.
Консиліум та презентація входять у вартість цифрової діагностики. Ця процедура є стандартом нашої клініки.
Робота з м'язами, усунення спазму
Бруксизм викликається спазмом жувальних м'язів. Тому в першу чергу ми працюємо з м'язами та зв'язками, знімаємо спазми та відновлюємо тонус м'язів.

Потрібно розуміти, що велика ймовірність повторного спазмування м'язів, доки не буде усунуто причину захворювання. Якщо причина у відсутності зуба, неправильному прикусі - слід усунути ці проблеми.
Якщо в результаті бруксизму знижена висота зубів через стертість - рецидиви неминучі, поки висота прикусу не буде відновлена.
Робота з прикусом
За потреби проводиться робота з відновлення прикусу. Цей етап може включати:
- відновлення втрачених зубів (установка мостів, протезів, імплантів);
- пришліфування пломб та реставрацій, усунення суперконтактів;
- відновлення висоти прикусу за допомогою коронок;
- ортодонтичне лікування.


Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
Маджид И.Г.
Заступник головного лікаря клініки CRB clinic
Стоматолог ортопед, що спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, лікуванні бруксизму, тотальному протезуванні.
Працює у цифровому протоколі.
До нас працював у швейцарській цифровій науковій клініці Dentaprime.
Стаж роботи понад 9 років.
Доля А.В.
Провідний лікар
Кандидат медичних наук
Стоматолог-ортопед, спеціалізується на протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 20 років.
Гнатюк-Темель Б.В.
Провідний лікар
Стоматолог-терапевт,
спеціалізується на загальній стоматології, ендодонтії та лікуванні бруксизму.
Працює у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 19 років.
Що ми використовуємо для діагностики та лікування?
Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
3D-сканер Medit i700
Сканер Medit i700 має точність 11 мікронів. Сканування зубів дозволяє отримати цифрові відбитки щелеп, для подальшого виготовлення капи, коронок, накладок. Програма вміє аналізувати відбиток та виявляти суперконтакти, які необхідно усунути.
Комп'ютерний томограф
HYPERION X9 PRO

Виготовлення високоякісних 3D знімків КТ прямо у клініці полегшує та прискорює діагностику та процес лікування. Апарат КТ дозволяє отримати знімки щелеп та зубів, щелепних суглобів, телерентгенограму тощо.
Мікроскоп українського заводу Scaner
За допомогою мікроскопа ми можемо побачити початкові процеси стирання зубів, сколи та тріщини емалі. За потреби лікування зубів також проводиться під мікроскопом. Це дозволяє нам завжди виконувати роботи з найвищою якістю.
Корекція СНЩС
Корекція щелепних суглобів проводиться за показаннями, у разі потреби вправлення суглоба, відновлення його правильного становища. Процедура вимагає великого досвіду та попередньої обробки м'язів та зв'язок за допомогою фізіопроцедур.
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Технологія дозволяє усунути
м'язові спазми, відновити правильний кровообіг та живлення м'язових волокон. Допомагає вивести накопичені продукти обміну та кальцинати, очищає м'язи та зв'язки.
Захисна капа
Капа виготовляється лише на верхню щелепу. Вона є захистом для зубів під час сну. Запобігає стиранню зубів. Капа розподіляє навантаження по всій своїй поверхні, запобігаючи супернавантаженню на один зуб і його деформацію/руйнування.
Консультації за телефоном:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запись к стоматологу
Ваші ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
БЕЗПека
Карантинний режим роботи
Це означає, що ми створили безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів у співпраці з нами