CRB CLINIC - ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Тинитус, шум, дзвін у вухах
Лікування без операції

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
При лікуванні дисфункції СНЩС, ми одночасно усуваємо кілька симптомів
Шум або дзвін у вухах (тинитус)
Біль в ділянці вуха або у вусі, що провокується дисфункцією СНЩС
Хрускіт, клацання, хлопки в щелепному суглобі
Головні болі, що провокуються дисфункцією щелепного суглоба
Обмежене відкривання рота, асиметрія при відкриванні рота
Болі в шиї, що провокуються дисфункцією щелепного суглоба
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування шуму у вухах

(тинитусу)
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB clinic

Шум у вухах. Що це, і як він проявляється?

Шум у вухах або тинитус - це постійні або періодичні звуки, які чує тільки пацієнт. Ці звуки не спровоковані зовнішнім середовищем, вони є наслідком стану внутрішніх органів слуху або зони СНЩС. Шум може проявлятися у вигляді абсолютно різних звуків: дзвону, писку, тріску, гулу, дзижчання і т.д.

Шум у вухах - неприємний симптом, який призводить до накопичення стресу, втоми і зниження якості життя.

Ви повинні знати, що подібний стан - аж ніяк не рідкість. У всьому світі від шуму у вухах страждає приблизно 360 млн. людей. За статистикою у пацієнтів з дисфункцією СНЩС в 39% випадків спостерігається дзвін або інший шум у вухах.
Шум у вухах, голові
Увага! Не варто плутати шум / дзвін у вухах з хрускотом або тріском в щелепному суглобі. Хрускіт також досить неприємний, але з'являється тільки при русі щелепи (при жуванні, розмові, позіханні). Дзвін у вухах навпаки може бути присутнім без прив'язки до руху щелепи і щелепного суглоба.

Шум у вухах
поділяють на два види:

Об'єктивний шум у вухах
Це стан, коли існують цілком чіткі механічні фактори, що провокують звуки: рух / зміна тканин в зоні вуха або СНЩС. Так як є зрозумілі (часто видимі) фактори, що викликають звук, то і лікування об'єктивного тинитусу направлено на усунення цих чинників. Лікування набагато частіше закінчується успіхом.

Причиною хвороби найчастіше є дисфункція СНЩС. Другий частий випадок - судинний шум у вухах. Обидва випадки можуть мати ортопедичні причини і успішно лікуються.
Суб'єктивний шум у вухах
Це стан, коли пацієнт чує шум, проте акустичного стимулу не існує. Іншими словами, немає впливу на органи слуху, видимих змін в вусі не відбувається. Цей шум не можна пояснити механічними факторами.

Увага! CRB clinic займається лікуванням тільки об'єктивного шуму у вухах. Інформація про суб'єктивний шум у вухах представлена для ознайомлення з видами захворювання.
Причини суб'єктивного шуму у вухах. До якого лікаря звертатися?
Причиною суб'єктивного тинитусу найчастіше є ураження органів слуху, слухової завитки. Це може бути наслідком травми, інфекції, руйнівного впливу гучних звуків або тривалого шуму.

При ураженні органів слуху нейрони слухового аналізатора змінюються і можуть спонтанно активізуватися. Мозок розпізнає це як звуковий сигнал, і намагається розшифрувати його і представити у вигляді якогось прийнятного для розуміння (можливо знайомого) звуку. Так виходить дзвін, писк, свист, іноді навіть музика.

Діагностикою та лікуванням даного виду шуму у вухах займається лікар отоларинголог, а в залежності від причин - невролог. На жаль, лікування не завжди буває успішним, так як видимої причини шуму (яку б можна було прибрати) не існує.

Об'єктивний шум у вухах.
Найчастіша причина - дисфункція СНЩС

Гіпертонус м'язів голови, обличчя

Що таке дисфункція СНЩС?

І як вона пов'язана з появою шуму у вухах?
СНЩС або скронево-нижньощелепні суглоби - це суглоби, завдяки яким забезпечується рухливість нашої щелепи, функції жування, відкривання рота, розмови.
Однак, коли говорять про дисфункцію СНЩС мають на увазі не тільки сам суглоб, але і всю зону навколо суглоба. Дисфункція СНЩС - це будь-які порушення в роботі м'язів обличча, зв'язок, суглобів (спазми, біль, хрускіт і т.д.)
Зона СНЩС розташована дуже близько до органів слуху, а деякі м'язи і зв'язки впритул пов'язані з ними. Тому не дивно, що порушення в роботі цих м'язів / зв'язок можуть впливати на органи слуху.

Три причини появи шуму у вухах при дисфукнції СНЩС
Причина 1
Гіпертонус м'язів, що викликає вібрацію барабанної перетинки
Причиною шуму може бути гіпертонус або спазм двох м'язів:
- м'язу, що напружує барабанну перетинку (m. tensor tympani)
- м'язу, що піднімає м'яке піднебіння (m. tensor levipalatini)

Ці м'язи мають з'єднання між собою, один з них кріпиться до барабанної перетинки і вплітається в шийку і рукоятку молоточка (слухової кісточки). При гіпертонусі одного або обох м'язів виникає вібрація барабанної перетинки, що навіть можна побачити за допомогою отоскопу. Ця вібрація передається у внутрішнє вухо і там розпізнається і перетворюється як шум, дзвін або інші звуки.
Гіпертонус м'язів обличчя
Причина 2
Гіпертонус м'язів, що розширює просвіт євстахієвих труб
tЄвстахієва труба - це канал, який зв'язує порожнину середнього вуха з носоглоткою. Її функція полягає в регулюванні тиску всередині органів слуху для забезпечення належного функціонування барабанної перетинки.

Свою функцію кожна євстахієва труба виконує за допомогою п'яти м'язів:
- м'язу, що напружує м'яке піднебіння (m. tensor veli palatini)
- м'язу, що піднімає м'яке піднебіння (m. tensor levipalatini)
- трубно-глоткового м'язу (m. salpingopharyngeus)
- м'язу, що напружує барабанну перетинку (m. tensor tympani)
- стременого м'язу (m. stapedius)
Євстахієва труба
Євстахієва труба
При дисфункції СНЩС один або кілька цих м'язів може спазмуватися. При спазмі м'яз постійно знаходиться в напруженому, скороченому стані.

Це в свою чергу може стати причиною розширення просвіту євстахієвої труби і попадання в порожнину повітря. Саме неправильне проходження повітря через євстахієви труби може викликати шум, дзвін у вухах.
Причина 3
Дистальне зміщення головки скронево-нижньощелепного суглоба
Зсув головки щелепного суглобу може бути викликано неправильним прикусом, спазмом м'язів обличчя, м'язів шиї і плечей, а також неправильним положенням голови при проблемах з шийними хребцями.

При дистальному зсуві чиниться неправильний тиск на внутрішньосуглобовий диск і капсулу щелепного суглобу. Цей тиск (імпульс) передається в середнє вухо за допомогою діскомолотковой зв'язки. Ця маленька трикутна зв'язка прикріплюється з одного боку до молоточку середнього вуха, а з іншого до диска і капсули суглоба.
Ці імпульси можуть розпізнаватися головним мозком як звуки.

При зміщенні головки суглоба шум у вухах - не єдиний симптом. Часто виникає також біль в області суглоба, біль у вусі або біля вуха, зниження слуху або відчуття закладеності вуха.

Вплив зсуву головки СНЩС
CRB clinic

Судинний шум у вухах

Ортопедичні причини судинного шуму у вухах
Об'єктивний шум у вухах, тинитус

Судинний шум у вухах

Судинний шум у вухах викликається порушенням кровообігу. Розпізнати такий шум можна по пульсуючому характеру, синхронному з частотою пульсу. Часто такий шум з'являється при підвищенні артеріального тиску, і зникає - при його нормалізації.
Такий шум може з'являтися, наприклад, при атеросклерозі, діабеті, гіпертонії, пороці серця і т.д.

Захворювання часто має ортопедичні причини: великі
кровоносні судини проходять через невеликі отвори в шийних хребцях і можуть пережиматися при патології хребта (міжхребцева грижа, протрузія, лістез та ін.). Також судини можуть пережиматися при сильних м'язових спазмах в ділянці шиї, плечей. У цьому випадку на судини тиснуть набряклі м'язи.

Судинний шум у вухах лікується шляхом виявлення основного захворювання і впливу на нього.

Судини голови та шиї
Симптоми, які вказують на те, що проблема носить ортопедичний характер
Одною з непрямих ознак наявності ортопедичної причини судинного шуму є зміна (посилення, ослаблення, поява або зникнення) такого шуму при русі плечима, шиєю.

Потрібно звертати увагу на поставу, положення голови. Ви можете запідозрити ортопедичну причину судинного шуму у вухах, якщо:
- присутні порушення в поставі (сутулість, висунення голови вперед або навпаки закидання назад);
- є обмеження рухів, скутість в шиї, плечах;
- є больові відчуття в шиї, плечах, грудному відділі;
- присутні супутні симптоми: головні болі, запаморочення, порушення зору, погіршення пам'яті.

В даному випадку лікування полягає в усуненні ортопедичної проблеми. Шум у вухах, порушення кровообігу та інші симптоми при цьому зникають автоматично
CRB clinic

Лікування шуму у вухах

Протокол лікування дисфункції СНЩС

Консультація стоматолога-ортопеда
Головним завданням консультації є підтвердження або спростування наявності дисфункції СНЩС, а також виявлення причини дисфункції. Ми звертаємо увагу на стан зубів, висоту прикусу, стертість зубів, стан м'язів обличчя і щелепи, апмплітуду рухів при відкриванні / закриванні рота, симетрію обличча і т.д. Лікар проводить опитування, огляд, пальпацію, функціональні тести і сканування зубів (2 щелепи + оклюзія).
Комплексна діагностика при ДСНЩС
Комплексна діагностика включає додаткові дослідження. Діагностика дозволяє більш ретельно вивчити стан зубощелепної системи, а також суміжних ділянок, які впливають на щелепні суглоби (постава, шийні хребці, м'язи шиї і плечей).
За результатами діагностики складається покроковий план лікування.
Діагностика включає: знімок КТ щелеп і суглобів, вивчення зубів під мікроскопом, пародонтальний скрінг-тест, фотопротокол, сканування зубів (2 щелепи + оклюзія), вимірювання по системі Batterfly, функціональні тести на нервову провідність.
На цьому етапі пацієнт проходить фізіопроцедури, а також використовує стартову капу для роз'єднання суглобів. Вимірюючи м'язову відповідь від цього впливу, ми можемо визначити тривалість лікування в майбутньому. Крім того, самі процедури і носіння капи вже несуть лікувальний ефект і полегшують симптоми.
У комплекс входить консультація та діагностика лікаря ортопеда-вертеброневролога. Він визначає проблеми в архітектурі тіла, що впливають на СНЩС.
Консиліум і презентація
Консиліум потрібен для того, щоб вибрати для пацієнта найбільш оптимальну тактику лікування. У консиліумі беруть участь всі лікарі клініки, включаючи стоматологів-ортопедів, терапевта, гнатолога, хірурга, ортопеда-вертеброневролога, реабілітолога.

Всі дані діагностики зводяться, аналізуються, на консиліумі обговорюється тактика і покроковий план лікування. Враховуються індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Робота з м'язами і зв'язками
Дисфункція СНЩС - це не тільки проблема в самому суглобі, а й проблеми оточуючих суглоб м'язів і зв'язок. Тому на першому етапі лікування ми використовуємо фізіопроцедури і роз'єднуючі капи для відновлення м'язів і зв'язок. Результатом етапу є рівномірний тонус м'язів і зменшення симптоматики.
Санація ротової порожнини
Мета санації - усунення будь-яких запальних процесів в ротовій порожнині. Це комплекс процедур для лікування зубів, ясен, тканин пародонта, слизової оболонки і т.д.
Робота з прикусом
Робота з прикусом проводиться при наявності індивідуальних показань: виготовляються тимчасові конструкції, проводиться прішліфовка, ортодонтичне лікування.
Робота з суглобом
Головним завданням етапу є відновлення правильного положення суглобових поверхонь і внутрішньосуглобового диску відносно один одного. Корекція відбувається легко і безболісно за рахунок попередньої роботи з м'язами і зв'язками.
У правильному положенні суглоба проводиться діагностика за допомогою цифрового обладнання (лцифрова дуга Zebris, T-Scan). Знімаються показання положення щелеп для того, щоб закріпити це положення за допомогою корекції зубного ряду / прикусу. Визначається порядок і сила змикання зубів для проведення корекції (в разі необхідності).
Протезування зубів
Даний етап проводиться за наявності показань: відсутність зубів, необхідність заміни мостів, коронок і т.д.
Протезування може включати імплантацію, установку коронок, мостів.
Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
Маджид И.Г.
Заступник головного лікаря клініки CRB clinic
Стоматолог ортопед, що спеціалізується на лікуванні дисфункції СНЩС, лікування бруксизму, тотальному протезуванні.
Працює у цифровому протоколі.
До нас працював у швейцарській цифровій науковій клініці Dentaprime.
Стаж роботи понад 9 років.
Доля А.В.
Провідний лікар
Кандидат медичних наук
Стоматолог-ортопед спеціалізується на протезуванні, загальної стоматології, лікування дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 20 років.
Гнатюк-Темель Б.В.
Провідний лікар
Стоматолог-терапевт,
спеціалізується на загальній стоматології, ендодонтії та лікуванні бруксизму.
Працює у цифровому протоколі.
Стаж роботи понад 19 років.

Що ми використовуємо для діагностики та лікування ?

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
3D-сканер Medit i700
Сканер останньої моделі дозволяє створити ідеально точні цифрові відбитки зубів (точність 11 мікрон), а це означає, що коронка або вінір також вийдуть ідеальними. Medit i700 - переможець конкурсу 2021 Cellerant Best of Class Technology Award.
Цифрова дуга Zebris
Найочікуваніша інновація в світі стоматології, вийшла на ринок в 2021р. Лицьова дуга Zebris дозволяє фіксувати всі ступені рухливості нижньої щелепи. Використовується для виготовлення кап, коронок, вінірів, дозволяє створити конструкції, що ідеально підходять, та не шкодять щелепним суглобам.
Система цифрової регістрації оклюзії T-scan
Цифрова діагностика оклюзії за допомогою T-scan дозволяє з точністю до 1мікрона визначити нюанси прикусу. Використовується при лікуванні дисфункції СНЩС, перевірки правильності постановки пломб, коронок, мостів і т.д. з точки зору прикусу і СНЩС.
Комп'терний томограф
HYPERION X9 PRO

Виготовлення високоякісних 3D знімків КТ прямо в клініці полегшує та прискорює діагностику і процес лікування. Апарат КТ дозволяє отримати знімки щелеп і зубів, щелепних суглобів, телерентгенограму і т.д.
Мікроскоп українського завода Scaner
На сьогодні український дентальний мікроскоп - один з найкращих за якістю та ергономікою серед світових аналогів. Ми проводимо всі процедури під мікроскопом: лікування зубів, каналів, чистка зубів, ортопедичне лікування.
Корекція СНЩС
Корекція або вправлення суглобів означає відновлення правильного положення суглобових поверхонь і внутрішньосуглобового диска відносно один одного. Корекція вимагає високої кваліфікації лікаря і попередньої підготовки м'язів і зв'язок за допомогою фізіопроцедур.
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Ударна хвиля впливає на м'язи і зв'язки, знімає спазми, покращує кровообіг, руйнує кальцинати. Нормалізується м'язовий тонус, підвищується еластичність м'язів і зв'язок, зменшується біль, хрускіт і інші симптоми.
Ортопедична капа
Компенсує негативний вплив неправильного прикусу на щелепний суглоб. Стабілізує суглоб. Дозволяє швидко зменшити симптоми ДСНЩС: біль, хрускіт, шум у вухах і т.д.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію ортопеда
Ваші ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
БезПЕКА
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки
Згідно з нашими спостереженнями, 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️