CRB clinic

Тинитус, шум, дзвін у вухах
Лікування за європейськими протоколами

Ліцензія МОЗ України АД №063321 від 06.09.12 р.
Симптоми, при яких ми можемо Вам допомогти:
При лікуванні дисфункції СНЩС, ми одночасно усуваємо кілька симптомів
Шум або дзвін у вухах (тинитус)
Біль в ділянці вуха або у вусі, що провокується дисфункцією СНЩС
Хрускіт, клацання, хлопки в щелепному суглобі
Головні болі, що провокуються дисфункцією щелепного суглоба
Обмежене відкривання рота, асиметрія при відкриванні рота
Болі в шиї, що провокуються дисфункцією щелепного суглоба
CRB clinic

Лікування шуму у вухах

(тинитусу)
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB clinic

Шум у вухах. Що це, і як він проявляється?

Шум у вухах або тинитус - це постійні або періодичні звуки, які чує тільки пацієнт. Ці звуки не спровоковані зовнішнім середовищем, вони є наслідком стану внутрішніх органів слуху або зони СНЩС. Шум може проявлятися у вигляді абсолютно різних звуків: дзвону, писку, тріску, гулу, дзижчання і т.д.

Шум у вухах - неприємний симптом, який призводить до накопичення стресу, втоми і зниження якості життя.

Ви повинні знати, що подібний стан - аж ніяк не рідкість. У всьому світі від шуму у вухах страждає приблизно 360 млн. людей. За статистикою у пацієнтів з дисфункцією СНЩС в 39% випадків спостерігається дзвін або інший шум у вухах.
Шум у вухах, голові
Увага! Не варто плутати шум / дзвін у вухах з хрускотом або тріском в щелепному суглобі. Хрускіт також досить неприємний, але з'являється тільки при русі щелепи (при жуванні, розмові, позіханні). Дзвін у вухах навпаки може бути присутнім без прив'язки до руху щелепи і щелепного суглоба.

Шум у вухах
поділяють на два види:

Об'єктивний шум у вухах
Це стан, коли існують цілком чіткі механічні фактори, що провокують звуки: рух / зміна тканин в зоні вуха або СНЩС. Так як є зрозумілі (часто видимі) фактори, що викликають звук, то і лікування об'єктивного тинитусу направлено на усунення цих чинників. Лікування набагато частіше закінчується успіхом.

Причиною хвороби найчастіше є дисфункція СНЩС. Другий частий випадок - судинний шум у вухах. Обидва випадки можуть мати ортопедичні причини і успішно лікуються.
Суб'єктивний шум у вухах
Це стан, коли пацієнт чує шум, проте акустичного стимулу не існує. Іншими словами, немає впливу на органи слуху, видимих змін в вусі не відбувається. Цей шум не можна пояснити механічними факторами.

Увага! CRB clinic займається лікуванням тільки об'єктивного шуму у вухах. Інформація про суб'єктивний шум у вухах представлена для ознайомлення з видами захворювання.
Причини суб'єктивного шуму у вухах. До якого лікаря звертатися?
Причиною суб'єктивного тинитусу найчастіше є ураження органів слуху, слухової завитки. Це може бути наслідком травми, інфекції, руйнівного впливу гучних звуків або тривалого шуму.

При ураженні органів слуху нейрони слухового аналізатора змінюються і можуть спонтанно активізуватися. Мозок розпізнає це як звуковий сигнал, і намагається розшифрувати його і представити у вигляді якогось прийнятного для розуміння (можливо знайомого) звуку. Так виходить дзвін, писк, свист, іноді навіть музика.

Діагностикою та лікуванням даного виду шуму у вухах займається лікар отоларинголог, а в залежності від причин - невролог. На жаль, лікування не завжди буває успішним, так як видимої причини шуму (яку б можна було прибрати) не існує.

Об'єктивний шум у вухах.
Найчастіша причина - дисфункція СНЩС

Гіпертонус м'язів голови, обличчя

Що таке дисфункція СНЩС?

І як вона пов'язана з появою шуму у вухах?
СНЩС або скронево-нижньощелепні суглоби - це суглоби, завдяки яким забезпечується рухливість нашої щелепи, функції жування, відкривання рота, розмови.
Однак, коли говорять про дисфункцію СНЩС мають на увазі не тільки сам суглоб, але і всю зону навколо суглоба. Дисфункція СНЩС - це будь-які порушення в роботі м'язів обличча, зв'язок, суглобів (спазми, біль, хрускіт і т.д.)
Зона СНЩС розташована дуже близько до органів слуху, а деякі м'язи і зв'язки впритул пов'язані з ними. Тому не дивно, що порушення в роботі цих м'язів / зв'язок можуть впливати на органи слуху.

Три причини появи шуму у вухах при дисфукнції СНЩС
Причина 1
Гіпертонус м'язів, що викликає вібрацію барабанної перетинки
Причиною шуму може бути гіпертонус або спазм двох м'язів:
- м'язу, що напружує барабанну перетинку (m. tensor tympani)
- м'язу, що піднімає м'яке піднебіння (m. tensor levipalatini)

Ці м'язи мають з'єднання між собою, один з них кріпиться до барабанної перетинки і вплітається в шийку і рукоятку молоточка (слухової кісточки). При гіпертонусі одного або обох м'язів виникає вібрація барабанної перетинки, що навіть можна побачити за допомогою отоскопу. Ця вібрація передається у внутрішнє вухо і там розпізнається і перетворюється як шум, дзвін або інші звуки.
Гіпертонус м'язів обличчя
Причина 2
Гіпертонус м'язів, що розширює просвіт євстахієвих труб
tЄвстахієва труба - це канал, який зв'язує порожнину середнього вуха з носоглоткою. Її функція полягає в регулюванні тиску всередині органів слуху для забезпечення належного функціонування барабанної перетинки.

Свою функцію кожна євстахієва труба виконує за допомогою п'яти м'язів:
- м'язу, що напружує м'яке піднебіння (m. tensor veli palatini)
- м'язу, що піднімає м'яке піднебіння (m. tensor levipalatini)
- трубно-глоткового м'язу (m. salpingopharyngeus)
- м'язу, що напружує барабанну перетинку (m. tensor tympani)
- стременого м'язу (m. stapedius)
Євстахієва труба
Євстахієва труба
При дисфункції СНЩС один або кілька цих м'язів може спазмуватися. При спазмі м'яз постійно знаходиться в напруженому, скороченому стані.

Це в свою чергу може стати причиною розширення просвіту євстахієвої труби і попадання в порожнину повітря. Саме неправильне проходження повітря через євстахієви труби може викликати шум, дзвін у вухах.
Причина 3
Дистальне зміщення головки скронево-нижньощелепного суглоба
Зсув головки щелепного суглобу може бути викликано неправильним прикусом, спазмом м'язів обличчя, м'язів шиї і плечей, а також неправильним положенням голови при проблемах з шийними хребцями.

При дистальному зсуві чиниться неправильний тиск на внутрішньосуглобовий диск і капсулу щелепного суглобу. Цей тиск (імпульс) передається в середнє вухо за допомогою діскомолотковой зв'язки. Ця маленька трикутна зв'язка прикріплюється з одного боку до молоточку середнього вуха, а з іншого до диска і капсули суглоба.
Ці імпульси можуть розпізнаватися головним мозком як звуки.

При зміщенні головки суглоба шум у вухах - не єдиний симптом. Часто виникає також біль в області суглоба, біль у вусі або біля вуха, зниження слуху або відчуття закладеності вуха.

Вплив зсуву головки СНЩС
CRB clinic

Судинний шум у вухах

Ортопедичні причини судинного шуму у вухах
Об'єктивний шум у вухах, тинитус

Судинний шум у вухах

Судинний шум у вухах викликається порушенням кровообігу. Розпізнати такий шум можна по пульсуючому характеру, синхронному з частотою пульсу. Часто такий шум з'являється при підвищенні артеріального тиску, і зникає - при його нормалізації.
Такий шум може з'являтися, наприклад, при атеросклерозі, діабеті, гіпертонії, пороці серця і т.д.

Захворювання часто має ортопедичні причини: великі
кровоносні судини проходять через невеликі отвори в шийних хребцях і можуть пережиматися при патології хребта (міжхребцева грижа, протрузія, лістез та ін.). Також судини можуть пережиматися при сильних м'язових спазмах в ділянці шиї, плечей. У цьому випадку на судини тиснуть набряклі м'язи.

Судинний шум у вухах лікується шляхом виявлення основного захворювання і впливу на нього.

Судини голови та шиї
Симптоми, які вказують на те, що проблема носить ортопедичний характер
Одною з непрямих ознак наявності ортопедичної причини судинного шуму є зміна (посилення, ослаблення, поява або зникнення) такого шуму при русі плечима, шиєю.

Потрібно звертати увагу на поставу, положення голови. Ви можете запідозрити ортопедичну причину судинного шуму у вухах, якщо:
- присутні порушення в поставі (сутулість, висунення голови вперед або навпаки закидання назад);
- є обмеження рухів, скутість в шиї, плечах;
- є больові відчуття в шиї, плечах, грудному відділі;
- присутні супутні симптоми: головні болі, запаморочення, порушення зору, погіршення пам'яті.

В даному випадку лікування полягає в усуненні ортопедичної проблеми. Шум у вухах, порушення кровообігу та інші симптоми при цьому зникають автоматично
CRB clinic

Лікування шуму у вухах

Вибір тактики лікування залежить від причини шуму: гіпертонус м'язів, деформація суглоба, порушення кровообігу в області шиї.
Лікування гіпертонусу м'язів
Якщо проблема виключно м'язового характеру, лікування проходить простіше і швидше.
Призначається протокол лікування дисфункції СНЩС, в який входять процедури для розслаблення і відновлення роботи м'язів обличча.
На діагностиці виявляється причина гіпертонусу м'язів. Пацієнту даються рекомендації, як не допустити рецидиву.
Якщо спазм м'язів обличчя був викликаний порушеннями постави, рекомендується продовжити лікування в цьому напрямку.
Якщо причина - неправильний прикус, потрібно проходження курсу стоматологічного лікування.
У разі, якщо причина - звички або спосіб життя (незручна подушка, жувальні звички), даються рекомендації, як прибрати негативні фактори.
Лікування деформації суглоба
Якщо проблема шуму криється в самому суглобі, лікування також проводиться по протоколу лікування дисфункції СНЩС. Але може знадобитися стоматологічне втручання.
Для пацієнта виготовляється ортопедична капа, яка допомагає зафіксувати правильне положення головки суглоба на період лікування.
Разом з тим визначається причина зсуву головки: міофасціальна проблема і / або неправильний прикус.
Подальше лікування спрямоване на усунення першопричини, проводиться робота з м'язами, зв'язками. При необхідності рекомендується курс стоматологічного лікування по виправленню прикусу.

Лікування порушення кровообігу в області шиї
Даний вид лікування застосовується при судинному шумі у вухах. На діагностиці виявляється справжня причина порушення кровообігу і кровопостачання голови. Залежно від цього може бути призначено:
- протокол лікування викривлення хребта - при зміщенні хребців, порушенні постави, положення голови;
- протокол лікування міжхребцевої грижі - якщо судини перетискаються грижовим випинанням;
- протокол лікування м'язів спини - якщо перетискання судин пов'язано з м'язовими спазмами.
При усуненні першопричини судинний шум у вухах проходить автоматично.

Процедури
для лікування шуму у вухах

Увага! Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я. Процедури наведені для ознайомлення з методами лікування в CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі.
Консультація та діагностика
Мета діагностики - виявити причину захворювання, щоб направити фокус впливу не тільки на усунення симптоматики, але і на причину. Разом з пацієнтом лікар визначає найбільш ефективну і доступну стратегію лікування.
Ударно-хвильова терапія
Усуває гіпертонус навіть найглибших м'язів. Забезпечує приплив крові до проблемних м'язів і зв'язок для нормалізації їх роботи. Покращуючи еластичність м'язів і зв'язок, сприяє нормалізації рухливості і положення головки СНЩС.
Міостимуляція
Дозволяє відновити активність і тонус слабких м'язів. За рахунок цього ми можемо досягти рівномірного правильного тонусу всіх м'язів, їх належного функціонування. Автоматично усувається хронічне перевантаження і спазмування тих м'язів, які раніше "працювали за двох: за себе і за неробочий м'яз".
Корекція суглоба
Постізометрична релаксація допомагає відновити правильну роботу суглоба повільним безпечним способом. Усуваються симптоми скутості, обмеження руху, збільшується амплітуда рухів.
Гіалуронова кислота
Гіалуронова кислота - це, практично ідентичний натуральному, замінник природної суглобової змазки. Забезпечує ефект ковзання суглобових поверхонь при русі. За рахунок цього забирається тертя і травматизація поверхонь одна об одну. Бере участь у перенесенні поживних речовин для суглоба.
Кінезітерапія
Вправи спрямовані на область спини, шиї, плечей, а також на м'язи обличчя. Забезпечується нормалізація м'язового тонусу: розслаблення спазмів, тонізування слабких м'язів. Організм навчається і звикає до правильних рухів.
Стоматологічне лікування
Використовуються ортопедичні капи для стабілізації суглоба на час лікування. При необхідності ведеться робота по корекції прикусу.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Запис на консультацію ортопеда
Ваші ПІБ
Ваш номер телефону
Вкажіть, що Вас турбує
БезПЕКА
Карантинний режим роботи
Це означає, що у нас створені безпрецедентні заходи безпеки для кожного клієнта.
ПРО КЛІНІКУ В ЦИФРАХ:
9
Років на ринку
10 000 +
Клієнтів
93%
Рівень задоволеності клієнтів при співробітництві з нами
Відгуки
Згідно з нашими спостереженнями, 70% наших клієнтів приходять за рекомендаціями. Ми дуже пишаємося, що нас рекомендують своїм друзям і близьким ❤️