CRB CLINIC ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Лікування дисфункції СНЩС

Біль, хрускіт у щелепному суглобі, шум у вухах, неправильне відкривання рота, асиметрія обличчя, запаморочення, хронічний головний біль та інше.

Ліцензія МОЗ України АТ №063321 від 06.09.12 р.
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГіЯ

Швидке та ефективне лікування дисфункції СНЩС

Успіх лікування досягається за рахунок поєднання цифрових технологій лікування щелепних суглобів/прикусу з відновленням м'язів, зв'язок та нервової системи людини
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB clinic

Що таке дисфункція СНЩС?

Дисфункція СНЩС - це сукупний термін, яким описуються різні проблеми у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС), навколишніх м'язах, зв'язках, а також наслідки цих порушень, такі як хрускіт і біль у щелепному суглобі, шум у вухах, неправильне відкривання рота, стирання зубів, артроз і т.д.

Особливість та складність діагнозу полягає у великій кількості елементів, пов'язаних із щелепними суглобами: м'язи, зв'язки, нерви, зуби і т.д. Усі ці елементи взаємно впливають один на одного. Для розуміння причин захворювання та успішного лікування необхідно розглядати всю систему у комплексі.

Що таке дисфункція СНЩС

Симптоми дисфункції СНЩС

Симптоми захворювання різноманітні та можуть сильно відрізнятися у різних пацієнтів

Причина дисфункції СНЩС

Кожен випадок є індивідуальним, причини можуть відрізнятися. Але найпоширеніший варіант - це порушення чи зміни у прикусі.
Це може бути зміна висоти зубів через стирання, встановлення пломб, коронок. Також через ортодонтичні проблеми (неправильне положення зубів) можуть неправильно стулятися зуби верхньої та нижньої щелеп (порушений зубний ключ).
Через це з'являються ділянки з підвищеним неправильним навантаженням. На таких ділянках зуби можуть стиратися або сколюватися, в результаті зуби зменшуються у розмірі. Через це при змиканні зубів щелепні суглоби починають працювати неправильно (несинхронно), що є запускним механізмом розвитку дисфункції.
При порушенні прикусу кожен прийом їжі та жування негативно впливає на щелепні суглоби.
Стираниння зубів при дисфункції СНЩС
Нервова система та СНЩС
Вплив на нервову систему
Дисфункція СНЩС може провокувати біль та порушення роботи м'язів в області обличчя та голови. Це пов'язано із зайвим тиском на скроневу кістку, яка у свою чергу чинить тиск на нервові закінчення, розташовані поблизу. На малюнку видно, що в каналах скроневої кістки розташовується великий вузол трійчастого нерва, а також переддверно-равликовий і лицьовий нерви, гілки блукаючого і язикоглоткового нерва. Також блокування нервових закінчень на цьому рівні автоматично послаблює іннервацію м'язового ланцюга по лівому або правому боці тіла. Як наслідок можуть виникати проблеми нижче: викривлення хребта, неправильна ходьба, завал колін, гомілкостопа і т.д.

Чим небезпечна дисфункція СНЩС?

При дисфункції СНЩС виникають неправильні навантаження, що призводять до руйнувань у тканинах зубощелепної системи, а також хребта.
Стирання зубів
При дисфункції СНЩС виникає сильна напруга жувальних м'язів. Це призводить до надмірного навантаження на зуби і підвищеного стирання емалі, оголення дентину. Зуби втрачають не лише захист, а й висоту. Стерті зуби не відновлюються організмом. Повернути правильну висоту можна шляхом встановлення накладок, коронок тощо.
Артроз, руйнювання щелепного суглоба
При дисфункції СНЩС щелепа працює неправильно, через що головка суглоба рухається неправильною траєкторією. Через це суглоб деформується та стирається. Хрящовий суглобовий диск також деградує: втрачає обсяг, розтріскується, стирається. Ці дегенеративні процеси називають артрозом. Пошкоджені тканини не відновлюються організмом, можна лише зупинити подальший процес руйнування.
Зміни у шийних хребцях
При дисфункції СНЩС виникає сильна напруга жувальних м'язів. Це призводить до надмірного навантаження на зуби і підвищеного стирання емалі, оголення дентину. Зуби втрачають не лише захист, а й висоту. Стерті зуби не відновлюються організмом. Повернути правильну висоту можна шляхом встановлення накладок, коронок тощо.
Зменшення кістки щелепи
При дисфункції СНЩС навантаження на зуби розподіляється нерівномірно. У місцях надлишкового тиску спостерігається рецесія, опускання ясен, зменшення кістки. Кістка не тільки зменшується в обсязі, а й змінює свою структуру, стає пухкою, менш міцною, гірше утримує зуби. В результаті зуби стають нестійкими та випадають. Інтеграція імпланта у такі ділянки кістки неможлива чи проблематична.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
CRB CLINIC
ЦИФРОВА СТОМАТОЛОГІЯ

Протокол лікування дисфункції СНЩС

Об'єднання методів цифрової стоматології та класичної ортопедії.
Тільки у CRB clinic

1. Корекція позиції суглоба

Виставлення суглоба у правильну позицію – найскладніша і важлива частина лікування. Багато в чому від положення суглоба залежить положення та робота щелепи, м'язів, усієї зубощелепної системи.

Фахівці CRB clinic використовують комп'ютерне моделювання: усі дані вносяться до програми, розраховується анатомічно правильне положення суглоба, виходячи з якого моделюється робота зубощелепної системи. Результат ретельно перевіряється, щоб врахувати індивідуальні особливості пацієнта.

Щоб у реальності виставити суглоб, згідно до моделі, ми виготовляємо індивідуальну позиціонуючу капу. Капа контролює висоту та положення щелепи, сприяє виробленню звички правильних рухів щелепи.

Результат носіння капи оцінюється за двома маркерами:
1) Перевірка іннервації за допомогою функціональних тестів. При правильній позиції суглоба усувається тиск на нервовий пучок, іннервація м'язевих ланцюгів повинна поліпшуватися.
2) Контрольні знімки КТ. За тиждень після носіння капи ми робимо повторні знімки КТ, щоб оцінити позицію суглоба до і після носіння капи.

Корекція суглоба при дисфункції СНЩС
Комп'ютерне моделювання роботи суглоба
У цьому відео показано, як відбувається моделювання кожного суглоба СНЩС
Моделювання роз'єднуючої капи
У даному відео показано як моделюється капа, після роз'єднання суглобів СНЩС

2. Відновлення м'язів та зв'язок

Потрібно розуміти, що при носінні капи м'язи та зв'язки опираються будь-яким змінам у положенні щелепи/суглоба. Тому важливо носіння капи поєднувати з одночасним відновленням м'язів та зв'язок.

За допомогою фізіопроцедур ми усуваємо стару м'язеву пам'ять, м'язеві спазми та досягаємо рівномірного м'язевого тонусу. Це полегшує процес корекції, робить його більш швидким та безболісним.

Основними інструментами у відновленні м'язів та зв'язок щелепного суглоба є ударно-хвильова терапія швейцарським апаратом Storz Medical та мануальна індивідуальна робота з кожною зв'язкою.
Також для відновлення еластичності суглоба може використовуватися гіалуронова кислота та медикаментозна терапія.
За допомогою кінезітерапії ми включаємо у роботу всі м'язи, необхідні в роботі щелепної системи.
Лікування м'язів та зв'язок при дисфункції СНЩС
Відновлення прикусу при дисфункції СНЩС

3. Робота з прикусом

Після відновлення м'язово-зв'язувального апарату та усунення основних симптомів дисфункції СНЩС слід зафіксувати отриманий результат. Зробити це можна лише виправивши прикус та створивши правильний ключ змикання зубів. Завдяки правильному прикусу, щелепні суглоби стають у правильне положення, зупиняються процеси руйнування суглобів, м'язово-зв'язковий апарат працює правильно.
Для корекції прикусу, залежно від показань, може бути призначено лікування брекетами / елайнерами або відновлення необхідної висоти зубів за рахунок накладок або коронок.

Зверніть увагу

Нижче ви можете побачити, як змінюється обличчя людини після відновлення правильного положення суглоба та зубного ключа.
Олена звернулася до нас із болем та хрускотом у щелепному суглобі, періодичним шумом у вухах. Слід зазначити, що за результатами лікування всі симптоми усунуті.

Цифрова діагностика при дисфункції СНЩС

Мета діагностики – виявити, що саме призвело до дисфункції СНЩС, а також які наслідки дисфункції є на сьогоднішній день.

На діагностиці ми оцінюємо стан та функцію щелепних суглобів, шийних хребців, м'язово-зв'язувальної системи, правильність прикусу, стан парадонту та стан кісткових структур суглоба.
Діагностика складається із 7 етапів
і за часом займає 2 години


Ціна - 8500 грн.

На основі отриманої інформації проводиться консиліум, складається план лікування та проводиться розширена консультація.
Діагностика при дисфункції СНЩС
Консультацію та
цифрову діагностику проводять:
  • Коломієць К.Ю.
    Головний лікар
    Ортопед-травматолог, невролог, вертебролог, лікар вищої категорії
    спеціалізується на усуненні дисфункції СНЩС, неврології та захворюваннях опорно-рухового апарату.
    Стаж роботи понад 25 років.
  • Калашников Д. Г.
    Провідний лікар
    Стоматолог-ортопед, спеціалізується на тотальному протезуванні, загальній стоматології, лікуванні дисфункції СНЩС, бруксизму. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 17 років.

  • Абдужаров М.Б.
    Провідний лікар
    Стоматолог – ортопед, хірург, парадонтолог, біоінженер, спеціалізується на тотальному протезуванні, стоматологічній хірургії, імплантації, кістковій та ясенній пластиці, лікуванні дисфункції СНЩС. Досвід роботи у цифровому протоколі.
    Стаж роботи понад 7 років.
Що ми використовуємо для діагностики та лікування?
Увага! Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я. Інформація наведена для ознайомлення з методами лікування CRB clinic. Ефективність лікування залежить від фокусу впливу на кожній процедурі
Комп'ютерний томограф
HYPERION X9 PRO

Виготовлення високоякісних 3D знімків КТ прямо у клініці полегшує та прискорює діагностику та процес лікування. Апарат КТ дозволяє отримати знімки щелеп та зубів, щелепних суглобів, телерентгенограму тощо.
3D-сканер
Medit i700
Сканер останньої моделі дозволяє створити ідеально точні цифрові відбитки зубів (точність 11 мікрон), а отже, наступне моделювання також буде точним. Medit i700 – переможець конкурсу 2021 Cellerant Best of Class Technology Award.
Міографія
Дозволяє виміряти стан м'язів цифровим способом, визначити напруженість. Всі значення оцифровуються програмою, надалі ми можемо порівняти показання для контролю за процесом лікування.
Мікроскоп українського заводу
Scaner
На сьогодні український дентальний мікроскоп - один із найкращих за якістю та ергономікою серед світових аналогів. Ми проводимо всі процедури під мікроскопом: лікування зубів, каналів, чистку зубів, ортопедичне лікування.
Ударно-хвильова терапія StorzMedical
Ударна хвиля впливає на м'язи та зв'язки, знімає спазми, покращує кровообіг, руйнує кальцинати. Нормалізується м'язовий тонус, підвищується еластичність м'язів та зв'язок, зменшується біль, хрускіт та інші симптоми.
3D-принтер FormLabs Form 3B
Останнє покоління 3D принтера дозволяє роздрукувати моделі зубів, прикусу, хірургічні шаблони і т.д. Сучасне програмне забезпечення дозволяє фахівцям моделювати позиції суглоба, прикусу, зубів, імплантів.
Консультації по телефону:
044 580 40 04
Запис на консультацію
Консультація при дисфункції СНЩС